Eco Fix Sp. z o.o. jest firmą, która czerpie inspiracje z tradycyjnych materiałów o szerokim zastosowaniu i nowoczesnych technologii, które gwarantują ich obróbkę.

Meble z tektury wprowadziliśmy na rynek kilka lat temu. Konstrukcje są wykonywane z odpadów produkcyjnych, z którymi mamy styczność każdego dnia. Makulatura ma ogromny potencjał, a dzięki innowacyjnemu podejściu jesteśmy w stanie uzyskać spektakularne efekty dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Wykonując meble z tektury mamy na uwadze nowoczesne trendy i designerskie wzornictwo. W każdy projekt wkładamy zaangażowanie, które przekłada się na satysfakcjonujący efekt finalny.

Konstrukcja mebli wykonanych z tektury koncepcyjnie zbliżona jest do origami. Składa się z wielu warstw połączonych ekologicznym klejem. Bardzo często wykorzystujemy drewno jako element łączący lub wzmacniający. Produkt ten jest w pełni wykonany z materiałów ekologicznych i w dużej mierze z materiałów będących odpadami. Rozwiązanie to pokazuje, jak wiele można wykonać z ponownej obróbki makulatury.

Produkcja mebli oparta jest o urządzenia CNC. Projektowanie odbywa się w programach CAD/CAM.